. : F e h é r v á r i J e g e s m e d v é k : .
Fehérvári Jegesmedvék - Szombathelyi Pingvinek 8:1
2009-11-24 10:09:36 (tg)

A hazai pálya zsúfoltsága miatt Dunaújvárosban láttuk vendégül az első fordulóban némi meglepetésre a tavalyi bajnok Jégveled együttesét legyőző Szombathelyi Pingvinek csapatát. A találkozó előtt, két forduló után pont nélkül állt társaságunk az A csoport 4. helyén, igaz a második fordulónak mi voltunk a szabadnapos csapata, így csak kettő és nem négy elvesztett pontunk volt. A mérkőzést magabiztosan kezdtük és a megbeszélt taktika szerint elsősorban a védekezésre koncentráltunk. Úgy terveztük, hogy ha hátul nem hibázunk és türelmesek vagyunk, akkor előbb utóbb elöl is meg lesznek a lehetőségeink, amiket kihasználva a magunk javára fordíthatjuk a meccset. Az első gólunkat a mérkőzésen mesterhármast elérő Gyűrűs Szabolcs szerezte és a 2-0 -al zárult első harmadban még Tankó Károly jegyzett egy gólt a részünkről. A második harmadot is jól kezdtük, Ács Ferenc épp a büntetőpadról visszatérve léphetett ki egy remek indítással, amit magabiztosan értékesített. Hogy ne legyen teljes az örömük, arról a tavalyelőtti bajnokságban legtöbb pontot elérő Göncz Szabolcs gondoskodott egy, a harmad közepéről, takarásból ellőtt lövésből megszerzett góllal. Ennek köszönhetően 3-1 -es hazai vezetéssel kezdődhetett a 3. harmad, amit végül Gyűrűs Szabolcs és Baltavári Gábor duplájával, valamint Verebes János szemtelen góljával magabiztosan nyertünk meg 5-0 -ra, kialakítva így a 8-1 -es végeredményt, amiben nagy szerepe volt kapusunk Gangl Gábor egész meccses kiváló teljesítményének is. A meccs további részletei (gólok, gólpasszok, kiállítások) az eredmények menüpont alatt érhetőek el.

2013-10-19 22:00 PESTERZSÉBET